Ласкаво просимо до djkennymac.com

HOMEХТО МИ | ПРОЕКТИ | ПОСЛУГИ | ДЕМО | МУЗІНФО | ГРУПИ | ПРЕСА | ФОТО | АНГЛ.ШКОЛА | МАГАЗИН | ГОСТЬОВА | ФОРУМКОНТАКТИ

English version
:: URBAN: R&B / Soul music ::

 

 

Завітайте на

MY ENGLISH FORUM !

HOT!

Вчимося разом
з носіями англійської мови!!!

 

МУЗИЧНИЙ ФОРУМ!
ENTER ТУТ!
FORUM

Дружні сайти:

Пиши українською

 

Деяка інформація про музичні жанри: R&B та Soul Music

R&B

Elvis

Elvis

     Ритм 'n' блюз - rhythm and blues (чи R & B) - це музичний маркетінговий термін, введений у використання журналом Billboard наприкінці 1940 року в Америці.

     Він замінив термін расова музика (race music), який вважали образливим. В деякій мірі, той тип музики, до якого він відносився, змінився на такий тип сучасної музики, який є популярним серед Афро-Американських поп музикантів і поп аудиторії.

     В своєму першому прояві, ритм 'n' блюз був "чорною" версією попередника рок-н-рола (rock and roll). Сильний вплив на нього мали джаз (jazz), джамп (jump music), а також чорна музика госпел* (black gospel music). І у відповідь, ритм 'n' блюз впливав також на джаз.

     У 50-ті, дякуючи таким білим виконавцям як Bill Haley, Elvis Presley, Jerry Lee Lewis, Carl Perkins звуки чорної музики стали сприйнятними для білих слухачів середнього класу, прокладаючи шлях для популярності таких чорних музикантів як Little Richard, Chuck Berry та Fats Domino. Навіть версія пісні "Tutti Fruiti" Пета Буні (Pat Boonie) зіграла свою роль.

Fats Domino

Fats Domino

Jerry Lee Lewis

Jerry Lee Lewis

     Перший рок-н-рол складався з пісень в стилі ритм-н-блюз як "Rocket 88" та "Shake, Rattle and Roll", які з'явились у популярних музичних чартах, а також чартах R&B. "Whole Lotta Shakin' Goin' On" - перший R&B хіт, написаний Джеррі Лі Льюісом (Jerry Lee Lewis), який зайняв першу позицію в поп чартах, а також чартах R&B та музики в стилі кантрі-вестерн (country and western).

     Музиканти не приділяли такої великої уваги різниці між джазом та ритм-н-блюзом і часто записували в обох жанрах. Багаточисельні свінг (swing) групи (наприклад, Jay McShann, Tiny Bradshaw та Johnny Otis) також писали в стилі ритм-н-блюз.

     Більшість студійних R&B музикантів були виконавцями джазу, і навпаки. Багато музикантів нових джазових записів Чарлі Мінгуса (Charlie Mingus) були ветеранами R&B. Eddie "Cleanhead" Vinson був універсалом, саксофоністом стилю бібоп** (bebop) та виконавцем блюзу.

     R&B досяг піку своєї популярності не в Сполучених Штатах Америки, але через квітучу британську поп сцену початку 1960х. Не маючи таких расових відмінностей, які були причиною відмови сприйняття цього стилю в Америці, білі британські виконавці та слухачі сприйняли цей новий музичний стиль без питань, а такі групи, як The Rolling Stones та Manfred Mann донесли його до широкої аудиторії.

     У 1960 термін впав у немилість і був замінений терміном соул*** музика і Мотаун (soul music and Motown), але не так давно народився знову означаючи чорну популярну музику, а також поп музику, на яку мали сильний вплив такі стилі як хіп-хоп (hip-hop), фанк****(funk) та соул (soul music). В цьому контексті використовується тільки абревіатура R&B, але не весь вираз. Вона завойовує популярність в наші дні. -- http://en.wikipedia.org/wiki/Rhythm_and_blues

     Сьогодні, бузперечно, ми можемо слухати будь-яку музику, яка нам подобається, а музиканти вільно знаходять натхнення в різних музичних традиціях. Але незважаючи на те, чи є вашим улюбленим музичним стилем рок-н-рол чи ритм-н-блюз, джаз чи блюз, реп чи бібоп, а може, хіп-хоп, ви зможете прослідити його коріння в афро-американській музиці та тих ранніх, скрипучих расових записах.

R. Kelly

R. Kelly

     Визначні виконавці: Ray Charles; Ruth Brown; Brook Benton; Big Maybelle

Soul Music

     Музика в стилі соул - soul music - по своїй суті є ритм-н-блюзом, який розвинувся з афро-американських традицій музики госпел та блюзу наприкінці 50х початку 60х років в Сполучених Штатах Америки. На протязі довгого часу, велика частина широкого діапазону R&B розгалужень в афро-американській популярній музиці, в цілому також стала вважатися соул музикою. Традиційно, соул характеризується наявністю індивідуальних співаків, яких підтримує традиційна група, що складається з ритм секції та духових інструментів.
 

Little Richard

Little Richard

     Музика, створена білими музикантами, і яка стилістично подібна до чорної соул музики іноді називається blue-eyed soul - соул голубих очей. :-)

     Розвиток соул музики завдячив двом основним тенденціям: урбанізації R&B та відокремлення госпел музики від церкві. Такі музиканти як Ben E. King, Ray Charles, Sam Cooke та The Staple Singers, поєднавши пристрасть вокалу госпел із захоплюючою, ритмічною музикою R&B, сформували стиль соул наприкінці 1950х. Соціально, велика аудиторія біліх тінейджерів, які слухали (в основному) розбавлені "білі" версії "чорного" R&B та рок хітів, почали вимагати оригінальних записів темношкірих музикантів, таких як Little Richard та Chuck Berry.

     На протязі шістьдесятих, музика в стилі соул була популярна серед чорного населення Сполучених Штатів Америки, а також серед багатьох слухачів мейнстриму***** по всій Америці та Європі. Такі віконавці як "королева соул" Aretha Franklin, Gladys Knight та "хрещений батько соул" James Brown мали тривалу та стійку кар'єру.

     Більшість музикантів blue-eyed soul (соул голубих очей), як Righteous Brothers, досягли лише короткострокового успіху.

     До початку 1970х, соул музика (soul music) зазнала впливу сайкоделічного року (psychedelic rock) та ін. Соціальні та політичні заворушення часів надихали таких музикантів як Marvin Gaye (What's Going On) та Curtis Mayfield (Superfly) випускати заяви, "довжиною в альбом", з сильними соціальними коментарями. А виконавці як James Brown вели соул музику до стилю, який був більше орієнтований на танцювальну музику, що мало результатом появу фанку (funk music).

James Brown

James Brown

     На протязі 70х, деякі дуже спритні та комерційні виконавці "blue-eyed" соулу (соул блактиний очей) як Hall & Oates з Філадельфії, досягли успіху в домінуючому музичному напрямку (mainstream), також, як і нове покоління так називаємої "вуличної гармонії" (street-corner harmony) чи груп "city-soul" , а саме: The Delfonics і Unifics з Гарвардського університету. Наприкінці 70х стиль диско (disco) домінував у чартах, а фанк (funk), Philly соул (Philly soul) та більшість інших жанрів були задавлені дискотечними треками.

     Після занепаду диско в кінці 1970х, популярність соул музики залишилась міцною.

Laurin Hill

Laurin Hill

     Такі виконавці соулу жіночої статі, як Whitney Houston, Janet Jackson завойували велику популярність на протязі останньої половини десятиріччя; а потім у свої 50, знову з'явилась Tina Turner, з рядом хітів, які приваблювали багатьох.

     На початку 1990х, альтернативний рок (alternative rock), хеві метал (heavy metal) та гангста реп (gangsta rap) панували в чартах, але Нью Джек Свінг (New Jack Swing) групи почали поєднувати хіп-хоп та соул. Найбільш популярною групою цього стилю була група Boyz II Men, яка швидко втратила свою привабливість.

     На протязі останньої частини десятиріччя, з'явився новий стиль ню соул (nu soul), який подальше змішав хіп-хоп та соул. На чолі стилю такі виконавці, як Mary J. Blige, D'Angelo та Lauryn Hill.-- http://en.wikipedia.org/wiki/Soul_music

Motown

     Мотаун - Motown, також відомий як Tamla-Motown за межами США - це рекордінговий лейбл, заснований Беррі Горді (Berry Gordy) 14 грудня 1959 р., у м.Детройт, штату Мічіган ("Motor Town"), що отримав свою назву через асоціацію міста з автомобільною індустрією.

     В 1960-ті це був найуспішніший прибічник того стилю, що пізніше став відомим під назвою The Motown Sound, стиль соул музики з відмітними характеристиками, які включають використання тамбуринів разом з барабанами, басовою інструментовкою та вокальним стилем "прохання - відповідь", який прийшов з госпел музики.

The Motown Sound

     В той час, коли до 1960 р. популярними були афро-американські виконавці, включаючи Louis Armstrong, Ethel Waters, Mamie Smith, Ella Fitzgerald, Nat King Cole, Louis Jordan, та Chuck Berry, Мотаун (Motown), до появи хіп-хопа, постійно займав перші позиції в музичних чартах.

Jackson 5

The cover to the Jackson 5's first LP, Diana Ross Presents the Jackson 5, released on Motwn Records in 1969

     На перевагу від попередніх жанрів чорної популярної музики, Мотаун соул (Motown soul), замість підготовлених для всебічної популярності білих музикантів, використовував Афро-Американських виконавців. Також, в перших жанрах афро-американської популярної музики відбувся перехід від простої ліричності до царства соціально політичних тем, що дозволило виразити в піснях широкий діапазон афро-американських точок зору.

     The Motown Sound was also defined by the use of orchestration, string sections, charted horn sections, carefully arranged harmonies and other more refined pop music production techniques. It was also one of the first styles of pop music of that era wherein girl groups--including The Supremes, Martha and the Vandellas and The Marvelettes--were showcased as an act, as opposed to individual female artists.

Історія

     Беррі Горді розпочав свою кар'єру як поет-пісняр для місцевих Детройтських виконавців як Jackie Wilson and the Matadors. У 1959 він заснував свій власний рекордінговий лейбл "Tamla Records".

     Також у 1959, Горді придбав нерухомість, яка стала студією та офісами Motown's Hitsville U.S.A.

     Серед його ранніх виконавців були такі, як Mabel John, Mary Wells та Barrett Strong. До середини 1960х, лейбл, за допомогою піснярів та продюсерів як Робінсон (Robinson) та Holland-Dozier-Holland був головною силою в музичній індустрії.
 

Stevie Wonder

Stevie Wonder

     У 1960х (з 1961 до 1971) , Motown мав 110 Top 10 хітів та таких виконавців, як Stevie Wonder, Marvin Gaye, Diana Ross & The Supremes, The Temptations, The Jackson 5 та Gladys Knight & the Pips , які всі мали контракт з Motown Records. Після того, як Holland-Dozier-Holland покинув лейбл у 1968 через суперечки по ліцензійним зборам, якість результатів Мотаун (Motown) почала занепадати, також як і частота, з якою хіти ії виконавців займали перші позиції. Але, навіть незважаючи на це, Мотаун все ще міг похвалитися списком успішних виконавців на протязі 1970х та 1980х, включаючи Lionel Richie та The Commodores, Rick James і DeBarge.

     У 1972 році Мотаун переїхав з Детройту до Лос Анжелесу і спробував розширити свою сферу, вікритивши відділення в кіноіндустрії та випустивши такі фільми як Lady Sings the Blues, The Wiz, and The Last Dragon.

     В червні 1988 року Беррі Горді продав MCA (Music Corporation of America - музична компанія по продажу білетів та рекордінговий лейбл) свою частину в Motown та Boston Ventures за 61 мільйон доларів. Сьогодні Мотаун, як підрозділ Universal Music, все ще є активним рекордінговим лейблом і домівкою таких виконавців як Boyz II Men, Erykah Badu, та India.Arie. На сьогоднішній день, Stevie Wonder і The Temptations все ще мають контракт з Motown. На протязі всієї своєї історії, the Motown Corporation була власником чи дистрибютором більш ніж 45 лейблів у різних жанрах.

Приклади:

  • "ABC" - The Jackson 5
  • "You Keep Me Hangin' On" - Diana Ross та The Supremes
  • "How Sweet It Is (To Be Loved by You)" - Marvin Gaye
  • "It's The Same Old Song" - The Four Tops
  • "My Girl" - The Temptations

 -- http://en.wikipedia.org/wiki/Motown

Diana Ross

Diana Ross


*госпел (gospel) - англ. "церковна музика, євангеліє"

**бібоп (bebop чи bop) - форма джазу, яка має швидкий темп та комплекс імпровізаційних технічних прийомів. Цей стиль розвинувся у 1940 році. Пізніше, на основі бібопа розвинувся хард боп (hard bop), поєднаний з блюзом та музикою госпел. -- http://en.wikipedia.org/wiki/Bebop

***соул музика (soul music) - дослівно: музика душі

****фанк (funk) - сильно ритмізований, чуттєвий музичний стиль, що походить від блюзу - попередньо в джазі, а потім в поп-музиці, де із нього виник в 70-х танцювальний "диско"

*****мейнстрим (mainstream) - домінуючий панівний основний напрямок

  Укра?нськ_ 100x100

 

Наші партнери:

Im Translator, Online translator, spell checker, virtual keyboard, cyrillic decoder

 


HOMEХТО МИ | ПРОЕКТИ | ПОСЛУГИ | ДЕМО | МУЗІНФО | ГРУПИ | ПРЕСА | ФОТО | АНГЛ.ШКОЛА | МАГАЗИН ТЕКСТИ | ГОСТЬОВА | ФОРУМ | КОНТАКТИ | LINKS
 

© djkennymac.com - Всі права застережені. Будь ласка, з усіх питань звертайтесь до нас

Privacy Policy I Sitemap I eLinks

META-Ukraine  Rambler's Top100       Ukrainian PortAl        


Українська Банерна Мережа